Najczęściej zadawane pytania

 Czy mogę otrzymać fakturę za zakupiony kurs?

 

Od 1 stycznia 2020 warunkiem otrzymania faktury VAT jest zgłoszenie tego faktu niezwłocznie po dokonaniu płatności. Jeśli potrzebujesz fakturę, napisz do nas na adres: akademia@euroimmun.pl

 Czy jeśli edycja danego kursu już się zaczęła, to nadal mogę się na niego zapisać?

 

Tak, zapisy na dany kurs trwają aż do jego zakończenia. Ze względu na formę on-line naszych kursów materiał przerabiasz w dogodnym czasie. Sam decydujesz o częstotliwości nauki.

 Gdzie i kiedy mogę odbyć kurs? Gdzie odbywają się egzaminy?

 

Warunkiem otrzymania zaświadczenia o ukończeniu kursu jest zdanie egzaminów do dnia zakończenia kursu. Po tym terminie nie ma możliwości podchodzenia do testów egzaminacyjnych.

 Czy moduły w kursach trzeba zaliczać po kolei?

 

Nie, decyzja, czego i w jakiej kolejności się uczysz, należy do Ciebie, ale zachowanie proponowanej kolejności modułów tematycznych pomaga usystematyzować wiedzę.

 Czy po zakończeniu kursu będę mieć dostęp do zamieszczonych w nim materiałów?

 

Nie, dostęp do wszystkich modułów tematycznych jest możliwy tylko w trakcie trwania danej edycji kursu. Po jej zakończeniu nie ma możliwości przeglądania zawartości kursu, ale w dalszym ciągu dostępne będą materiały do pobrania (po zalogowaniu – w zakładce Moja Biblioteka).

 Kiedy dostanę certyfikat?

 

Zaświadczenia są wysyłane uczestnikom szkolenia pocztą elektroniczną po zakończeniu edycji kursu. Proces certyfikacji trwa zwykle 30 dni. Data podana na certyfikacie odpowiada ostatniemu dniu trwania danej edycji kursu (jest to uwarunkowane zasadami współpracy z Jednostką Szkolącą).

 Kto ma wypełnić kartę ciągłego szkolenia w przypadku szkolenia internetowego?

 

W przypadku szkoleń internetowych kartę ciągłego szkolenia może wypełnić kursant (również datę i podpis). Należy jednak pamiętać o wpisaniu numeru zaświadczenia (certyfikatu) potwierdzającego ukończenie szkolenia. Jest to związane z wymogiem tzw. pełnej identyfikowalności zdobytych punktów. Dokumenty potwierdzające dokument szkolenia należy zachować.

 Czy przyznawane dla diagnostów laboratoryjnych punkty edukacyjne są „twarde”?

 

Tak, za kursy Akademii EUROIMMUN przysługują tzw. „twarde” punkty edukacyjne, gdyż są to szkolenia zakończone egzaminami, a jednostką szkolącą jest Uniwersytet Medyczny w Łodzi, który jest akredytowaną jednostką CMKP. Nasze kursy spełniają obecnie obowiązujące przepisy regulujące kształcenie podyplomowe diagnostów laboratoryjnych i lekarzy.

 Czy powtórny udział w tym samym kursie pozwala na zdobycie kolejnych punktów edukacyjnych?

 

Nie, powtórny udział w tym samym kursie nie może być podstawą do przyznania punktów edukacyjnych.