Akademia Euroimmun wspiera:

1. Fundację „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” wspomagającą działalność najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego „Przylądek Nadziei”.

„Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową” to fundacja dla dzieci, która, przede wszystkim, niesie bezpośrednią pomoc podopiecznym: finansuje niezbędne podczas terapii leki, nierefundowane przez NFZ, zapewnia pomoc socjalną najbardziej potrzebującym, a także stara się rozjaśnić trudną, szpitalną codzienność. Organizuje uroczystości, obchodzi z dziećmi święta czy przeprowadza terapie zajęciowe z małymi pacjentami. Dba także o wzrost świadomości społecznej w zakresie diagnostyki i leczenia dzieci chorych na nowotwory poprzez organizację koncertów, happeningów, badań przesiewowych, pikników oraz wszelkiego typu imprez promocyjno-charytatywnych, mających na celu także zbiórkę funduszy niezbędnych, by skutecznie pomagać swoim podopiecznym.

Przylądek Nadziei

Fundacja nie tylko na bieżąco pomaga dzieciom walczącym z rakiem. Porywa się też na wielkie projekty, a takim była budowa we Wrocławiu Przylądka Nadziei, najnowocześniejszego w Polsce dziecięcego szpitala onkologicznego, w którym od listopada 2015 leczą się mali pacjenci. W ciągu niespełna 2 lat udało się wybudować szpital, który jest bardzo przyjazny małym pacjentom. Najważniejsze jest to, że w tej nowoczesnej klinice lekarze mogą leczyć małych pacjentów zgodnie z najnowszymi procedurami medycznymi.

http://naratunek.org/nasza-fundacja/o-nas/
Podziękowania od Przylądka Nadziei

2. „Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej”, które jest największą organizacją pożytku publicznego pomagającą osobom na diecie bezglutenowej i prowadzącą wszechstronne działania na rzeczy polskich bezglutenowców i ich rodzin. Misją Stowarzyszenia jest zwiększenie świadomości społeczeństwa na temat celiakii, poprawa wykrywalności choroby oraz podniesienie jakości życia osób na diecie bezglutenowej.